W naszym przedszkolu sierpień rozpoczął się radośnie w afrykańskich rytmach. Dzięki wesołym zabawom dzieci zwiedziły dżunglę oraz poznały jej mieszkańców. Miały okazję założyć strój afrykańskiego wodza, a także zamienić się w groźne lwy, tygrysy i słonie. Przedszkolaki nauczyły się również wierszyka o swoim koledze Murzynku Bambo oraz z wielką chęcią kolorowały jego podobiznę. Tydzień zakończył się wesołym śpiewem afrykańskich piosenek.

Tydzień piracki dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Każdego dnia dowiadywały się nowych informacji dotyczących wyglądu, życia oraz różnorodnych atrybutów jakie posiada prawdziwy pirat. Dzieci nauczyły się pirackich zwrotów, które towarzyszyły im podczas codziennych zajęć. Przedszkolaki mogły poczuć się prawdziwymi piratami podczas wyprawy na fantazyjną wyspę, w celu poszukiwania skarbów. Dla każdego pirata czekała słodka niespodzianka. „Mali piraci” robili również prace plastyczne, takie jak: maska oraz statek.

W ostatnim tygodniu sierpnia przedszkolaki przeniosły się w świat starożytnego Egiptu. Podczas codziennych zajęć stopniowo odkrywały historię piramid, Sfinksa oraz hieroglifów. Poprzez zabawy tematyczne na własnej skórze doświadczyły czym jest karawana, jak buduje się piramidy a nawet miały możliwość przeistoczenia się w egipskiego króla. Przedszkolaki eksperymentowały także z cieczą newtonowską (zachęcamy wszystkich rodziców do eksperymentowania w domu), która okazała się być dla nich strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki wykonały również własnoręcznie kartonowe piramidy, które pomalowane i ozdobione kolorowymi hieroglifami stanowią piękną ozdobę naszego przedszkola. Tydzień egipski niestety dobiegł końca, ale na pewno pozostaną po nim wspaniałe wspomnienia.