Wychowanie dziecka na mądrego i szczęśliwego człowieka to najpiękniejszy dar, jaki możemy – my dorośli – mu dać. Jest to prawdziwe wyzwanie, które wymaga od nas odwagi, odpowiedzialności oraz cierpliwości w odkrywaniu potencjału, drzemiącego w każdym z maluchów. W naszym przedszkolu wiemy, jak trzeba zadbać o rozwój dziecka, w jakie umiejętności należy go wyposażyć, aby ułatwić mu start w szkole, a finalnie pomóc mu odnieść sukces w dorosłym życiu. Oto misja naszego przedszkola.

Zabawa ponad wszystko

Dzieciństwo to czas niezwykły, gdy dziecko ma prawo do zabawy. W naszym przedszkolu jest to sposób na przekazanie ważnych i pożytecznych treści. Zamierzone przez nas efekty poznawcze, nabywane umiejętności i odkrywane talenty będą ujawniać się niemal automatycznie w trakcie zabaw. Preferowane przez nas formy to: zabawy ruchowe, słowne, logiczne, śpiewane, relaksacyjne, drama, ale też tak uwielbiana zabawa swobodna, dająca pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni.

Od przedszkola do szkoły

Oprócz stałych, wpisanych w plan dnia, zajęć organizujemy również dla dzieci najróżniejsze atrakcje. Nasi podopieczni nigdy się nie nudzą. Zapraszamy ciekawych ludzi, organizujemy imprezy okolicznościowe, teatr, obchodzimy wszelkie święta, które mogą zainteresować maluchy (od spotkań z Mikołajem po Dzień Marchewki), organizujemy wycieczki. Organizujemy spotkania rodzinne, konkursy, spotkania z muzyką dla dzieci przedszkolnych, a także wyjazdy do teatru, wyjścia do biblioteki, do Miejskiego Domu Kultury, itp.

Gimnastyka umysłu / gimnastyka ciała

Zajęcia edukacyjno-kreatywne dają dzieciom możliwość poznawania otaczającego je świata, zdobywania doświadczenia na wielu polach, uczą je kreatywności, wyzwalają w nich talenty. Wykorzystujemy wszelkie metody artystyczne po to, aby dzieci odkrywały w sobie nowe zdolności i zamiłowania.

Zajęcia ruchowo-muzyczne, w tym rytmika i gimnastyka korekcyjna dają dzieciom nie tylko satysfakcję z opanowania wielu piosenek i tekstów, ale także rozwijają w nich zdolności muzyczne, dążą do ujawniania ukrytych talentów. Wykorzystujemy różne metody pracy z dziećmi, m. in. metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Język jest bardzo ważny

Zajęcia z języka angielskiego wprowadzają dzieci w świat nowych dla nich dźwięków, pomagają oswoić się z innym językiem i przygotowują grunt zdolnościom językowym.

Bierzemy udział w akcjach i konkursach organizowanych dla przedszkoli przez najróżniejsze firmy związane z dziećmi. W chwili obecnej jesteśmy zaangażowani w akcję „Kubusiowi przyjaciele natury”, uczestniczymy w „Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym – Migowy dla dzieci”, oraz w projekcie „Pokaż maluszku jak tupiesz nóżką”.