Początek roku przedszkolnego  to czas odkrywców. Na początku tygodnia dzieci mogły poznać Układ Słoneczny i kosmos. Wykonane modele planet pomogły dzieciom wyobrazić sobie jak Ziemia i inne planety, krążą wokół słońca i obracają się wokół własnej osi. Oświetlony słońcem globus przybliżył zjawisko następowania po sobie dnia i nocy. Kolejne doświadczenie wyjaśniło, że księżyc nie świeci własnym światłem a odbija światło słoneczne. Poznały zasadę działania napędu rakietowego oraz doszły do wniosku, że  w kosmosie nie ma tlenu, tak jak nie ma tlenu pod słoikiem, gdzie gaśnie płomień. W krainie eksperymentów nasze przedszkolaki mogły zobaczyć, w jaki sposób kwiaty zmieniają kolor, jak odróżnić surowe jajko od ugotowanego. Przekonały się również „jak wędruje woda” i nadmuchały balon przy użyciu butelki. W trzecim dniu tygodnia odkrywców dzieci eksperymentowały z hydro kulkami, które po kontakcie z wodą stały się centrum przedszkolnych obserwacji. Po zakończeniu doświadczenia kulki jeszcze długo służyły dzieciom do zabaw sensorycznych, dając im wiele radości. Drugą atrakcją dnia było własnoręczne wykonanie przez przedszkolaków „chemicznego jojo”. Eksperyment ten zaowocował poznaniem wielu ciekawych reakcji chemicznych, przynoszących zaskakujące efekty. Dzieciaki były zachwycone. W kolejny dzień dzieci zbliżyły się do świata czterech żywiołów poprzez obserwację i doświadczanie. Przedszkolaki poznały znaczenie tych żywiołów dla świata przyrody oraz mogły je odzwierciedlić ruchem i tańcem. Zajęciom towarzyszyły liczne doświadczenia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Najbardziej przypadł do gustu dzieciom „Wulkan”, „Deszcz” i „Tornado w butelce”.

W naszym przedszkolu przywitaliśmy również nietypowego gościa. Odwiedziła nas piękna Pani Jesień przynosząc kosz pełen jesiennych darów, w którym znalazły się, m. in. kasztany, żołędzie, orzechy, kolorowe listki, grzybki, czerwona jarzębina. Przedszkolaki zaśpiewały wspólnie piosenkę, pt. „Kolorowe listki” oraz zatańczyły jesienny taniec. Wspólnie z Panią Jesień i jej pomocnikiem Muchomorkiem dzieciaki wykonały piękne prace plastyczne.

W ostatnim tygodniu września obchodziliśmy ważne święto jakim jest Światowy Dzień Przedszkolaka. Symbolem przynależności dzieci do „rodziny przedszkolnej” było drzewko ozdobione zdjęciami dzieci oraz plakat wzorowego przedszkolaka, który rysowany był wspólnymi siłami. Podsumowaniem dnia było ślubowanie, pasowanie przez starszaków naszych maluchów i zrobienie dla wszystkich medalionów. Quiz i zabawy zespołowe poprawiły każdemu humor.