Każdy tydzień lutego zaczynał się i kończył niezwykle ciekawie dla wychowanków naszego przedszkola. Spotkaliśmy się ze strażakami w Łańcuckiej Straży Pożarnej, gdzie dzieci w praktyce dowiedziały się jak udzielić pierwszej pomocy, jak zgłosić wypadek oraz jak sobie poradzić w pomieszczeniach z dymem, ogniem i uwalniającym się gazem. Pooglądaliśmy od środka wóz strażacki i zapoznaliśmy się ze sprzętem potrzebnym do gaszenia pożaru. Dzieci wróciły z dyplomami i ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa. W tym miejscu dziękujemy strażakom za przyjęcie dzieci w nowo powstałych salach „Ognika”. Serdecznie dziękujemy!
Z okazji Walentynek powiedzieliśmy sobie kim był Św. Walenty i jak można okazywać miłość. Z tej okazji dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy o „Kopciuszku” a po nim wykonały wspólną pracę plastyczną. Nasze przedszkole zostało udekorowane dużymi arkuszami z pieczątkami w kształcie serc i kwiatów. Z myślą o ukochanych osobach każdy zrobił upominek.
Kolejny tydzień zaczęliśmy wyjściem do MDK na film „Wielka szóstka”.
Atrakcjom na feriach nie było końca. Będąc w Bibliotece Miejskiej, przedszkolaki zapoznały się z kulturą i tradycją Japonii. Przedstawiały się po japońsku i uczyły się pisać niektóre znaki alfabetu. Na pamiątkę dzieci wykonały motyle metodą origami. Nie lada sztuką dla przedszkolaków było jedzenie pałeczkami.
Ulubieńcami naszych podopiecznych są dinozaury, dlatego zorganizowaliśmy w przedszkolu dzień dinozaura. Każdy przyniósł ulubioną zabawkę oraz książki o dinozaurach, z których pogłębialiśmy wiedzę na ich temat.
Ciekawe w doświadczenia ferie zakończyliśmy wyjściem do Biblioteki Miejskiej, w której to mieliśmy okazje dowiedzieć się o teatrzyku obrazkowym zwanym w Japonii kamishibai.
Kolorowe karty z ilustracjami ukazały dzieciom bajkę o gąsienicy, która zamieniła się w motyla.