Marzec był bardzo pracowitym miesiącem dla naszych przedszkolaków. Dwójka dzieci z naszego przedszkola została nagrodzona w konkursie na najbardziej „fantazyjną lisią mordkę” zorganizowanym przez Teatr Maska w Rzeszowie. Dyplom i ciekawe nagrody otrzymał Kubuś Kuźniar i Staś Rojek.
8 Marca w Dniu Kobiet, chłopcy wykonali upominki dla swoich mam, sióstr oraz koleżanek w formie kwiatów i serc z origami.
Duży wkład miały dzieci przy tworzeniu naszego przedszkolnego ogródka. W pierwszej kolejności pojawiła się rzeżucha, następnie bazylia i roszponka. Codziennie doglądane i podlewane roślinki cieszą oko naszych ogrodników.
W ciekawy sposób przybliżyliśmy dzieciom układ słoneczny a dokładnie każdą krążącą po orbitach planetę. Swoimi małymi rączkami przedszkolaki pomalowały słońce, wszystkie 8 planet w tym wielkiego Jowisza i Saturna.
Powstało mnóstwo wiosennych prac, a przy tym kolorowa Pani Wiosna.
W Wielkim Tygodniu zajęliśmy się ozdabianiem pisanek, koszyczków, zajączków wielkanocnych a nasze największe dzieło, czyli Palma Wielkanocna trafiła na wystawę w Łańcuckim Maneżu. Będąc w Bibliotece Miejskiej obejrzeliśmy wystawę z Rzeszowskiego Muzeum Dobranocek, a dokładnie ciekawy zbiór dawnego czasopisma „Miś” oraz znanego dzieciom Misia Uszatka.