Na początku marca dzieci z naszego przedszkola udały się do MDK – u na zajęcia z projekcją filmową z cyklu Kino Przedszkole o tematyce „Mniej słodyczy, więcej warzyw, czyli wiem co jem!” Wszyscy wróciliśmy z tego spotkania bogatsi o wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz konsekwencji związanych z nadmiernym spożywaniem słodyczy.

Marzec to miesiąc, w którym żegnamy się z zimą. Znakiem rozstania się z tą porą roku jest topienia marzanny, którą wspólnie przygotowaliśmy. Kiedy już tradycji stało się zadość, szczęśliwi, w wiosennych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Marcowe słoneczko zachęcało nas do częstych spacerów w poszukiwaniu śladów wiosny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem szukały pierwszych kwiatków, pąków liści na gałęziach drzew, podziwiały zmieniającą się przyrodę oraz wypatrywaliśmy wracające zza morza ptaki.

Pod koniec marca nasze przedszkolaki z ogromnym zapałem i pracowitością przygotowywały palmę na konkurs plastyczny. Mamy zaszczyt poinformować, że nasza praca została doceniona i otrzymaliśmy wyróżnienie oraz nagrodę, z której dzieci bardzo się ucieszyły.

W marcu rozpoczęły się również przygotowania do Świąt Wielkanocnych, ale o tym napiszemy w kwietniu…:-)