Wakacyjny sierpień rozpoczęliśmy tygodniem ze zwierzakami. Poznaliśmy wygląd zewnętrzny ssaków, gadów, płazów i  ich podział. Poznaliśmy podwodny świat rybek, który obserwowaliśmy również w naszym przedszkolnym akwarium. Mieliśmy możliwość wykonać samodzielnie kolorową morską rybkę. Przedszkolaki  również stworzyły przepięknego rajskiego ptaka. Dzieciaki brały udział w bardzo emocjonującej zabawie, jaką był tor przeszkód. Na koniec odbył się wielki test wiedzy „Sowa Mądra Głowa”, który pokazał, jak wiele informacji o zwierzętach posiadają dzieci.

„Kuchcikowo”  był tygodniem kulinarnym, w którym przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z zawodem kucharza. Pierwszego dnia samodzielnie ukisiły ogórki oraz poznały wszystkie atrybuty kucharskie. Następnego dnia dzieci otrzymały „owocowe” medale i kroiły owoce (brzoskwinie, banany, kiwi, gruszki, nektarynki, jabłka), z których powstała przepyszna sałatka.  Skąd się bierze chleb i jak powstaje masło? Tego również się dowiedzieliśmy, a co więcej nasze dzieciaki samodzielnie przygotowały bochenek chleba i pyszne masełko, którym się później zajadały, aż im się uszy trzęsły. Wykonaliśmy również „przepyszne prace plastyczne”: lody i mufinki. Ostatniego dnia upiekliśmy najpyszniejsze ciasteczka na świecie!

W kolejnym tygodniu wybraliśmy się  w podróż do Włoch! Poznaliśmy  włoskie atrybuty (flaga, język, morskie skarby, mapa)  i przysmaki (bazylia, mozarella, pomidorki, oliwa, winogrono, makaron, oliwki itp.). Przedszkolaki wykonały samodzielnie włoską flagę oraz kawałek przepysznej pizzy. Wybraliśmy się również na wycieczkę do Wenecji.  Oglądaliśmy przepiękne zdjęcia z tego miejsca, niesamowite weneckie maski, które później sami wykonaliśmy.  Przedszkolaki przebrane w strój gondoliera z wiosłem w ręce miały możliwość płynięcia  w gondoli.

W sierpniu po raz kolejny odwiedził nas wyjątkowy gość. Misjonarz Ksiądz Cezary, który przybył do naszego przedszkola prosto z Republiki Środkowo Afrykańskiej. Dostaliśmy od niego wyjątkowy prezent, Godło Polski wyklejane skrzydłami motyli. Misjonarz opowiedział nam o swojej pracy oraz dzięki zdjęciom zabrał nas w podróż po Afryce. Nasze dzieciaki otrzymały również błogosławieństwo. To było niesamowite przeżycie.

Korzystając z przepięknej pogody, wychodziliśmy również na długie spacery oraz odwiedzaliśmy place zabaw. Poznaliśmy wiele nowych piosenek oraz zabaw ruchowych. Największą frajdę sprawiła dzieciom chusta animacyjna.