Dla zrozumienia doniosłości świąt państwowych (11 listopada) powstały symboliczne flagi Polski pod hasłem „Polska to moja Ojczyzna”. Przypomnieliśmy sobie wiersz „Katechizm polskiego dziecka”, został wyrecytowany wiersz pt. „11 listopada” L. Wiszniewskiego, natomiast w momencie odsłuchania hymnu narodowego, dzieci pamiętały o zachowaniu powagi będąc w pozycji stojącej. W listopadzie, wszystkie grupy zapoznały się z podstawowymi barwami i poznały ich pochodne. Zaraz potem dzieci same eksperymentowały z łączeniem różnych barw. Następnie przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej. Nadrzędnym celem przeprowadzonych zajęć było wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby zmniejszyć poważny problem jakim jest próchnica.

Obchodziliśmy również Dzień Pluszowego Misia, w którym dzieci, zapoznały się z historią powstania tego święta. Każdy miał okazję opowiedzieć o swoim misiu przyniesionym do przedszkola. Przypomnieliśmy sobie o wszystkich misiach jakie znamy z bajek, również o tych które oglądane były przez wcześniejsze pokolenia.

Tradycje wróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów i stanowią doskonały pretekst do zabawy naszych przedszkolaków. Poznaliśmy ludowe zwyczaje i obrzędy lania wosku, patrząc jak płomyk świecy rzuca kształt woskowych wytworów. Tak jak dawniej, dzieci kręciły butelką i zaglądały pod wskazany kubeczek z symbolem, który określał przyszły zawód. Dzięki obchodzeniu tego święta pociechy mogły poznać nie tylko tradycje, ale też porzekadła i przysłowia ludowe. Najmłodsi ochotnicy, pod okiem swoich opiekunów, wykonali świąteczne kartki do Ogólnopolskiego Konkursu. Efekty były zdumiewające…