W październiku w Babylandzie panowała złota jesień. Przedszkolaki pod okiem pań wykonały wiele przepięknych prac plastycznych, dzięki którym mogły rozwinąć zdolności artystyczne. Powstało jesienne drzewo, na którym niczym listki zawisły zdjęcia dzieci.
Wiele radości sprawiły dzieciom co tygodniowe zajęcia gimnastyczne, na których mogły skorzystać z nowych sprzętów sportowych w naszym przedszkolu. Natomiast na zajęciach tanecznych nauczyły się nowego układu, który uwielbiają.
Niesamowitą niespodzianką dla dzieci była lekcja botaniczna o motylach. Zobaczyliśmy przepiękne okazy w szklanych gablotach. Mogliśmy podziwiać ogromne motyle fruwające po naszym przedszkolu, a także je nakarmić. Dzieci trzymały również kolorowe motyle w
swoich malutkich rączkach. Ta lekcja na długo zostanie w naszej pamięci.
Pięknego słonecznego dnia wybraliśmy się również na spacer do parku. Nazbieraliśmy dużo kasztanów i wiele kolorowych liści. Przedszkolakom bardzo podobały się szaleństwa wśród drzew.
Odwiedził nas również teatr, który zaprezentował sztukę prosto z Bieszczad, w której została zaprezentowana przepiękna kultura łemkowska, przepiękne stroje i dekoracje. Dzieci z zapartym tchem śledziły sztukę, było również dużo śmiechu. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie.
Obchodziliśmy również Dzień Marchewki. Wszystkie dzieci miały na sobie strój z akcentem w kolorze pomarańczowym. Były quizy, konkursy oraz zabawy ruchowe. Zrobiliśmy także prawdziwy, świeżo wyciskany sok marchewkowy, który był przepyszny.