Marzec upłynął w Naszym przedszkolu bardzo pracowicie. Dzieci często chodziły na spacery w poszukiwaniu zwiastunów wiosny, a także wzięły udział w trzech twórczych konkursach plastycznych. Pierwszy z nich został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Będzinie i nosił tytuł „Moja ulubiona postać bajkowa”. Z tej okazji trzech naszych przedszkolaków wzięło udział w rywalizacji.

Kolejnym wyzwaniem był konkurs pt. „ Kukiełki, Marionetki, Pacynki” ogłoszony przez Przedszkole Miejskie nr 2 z naszego rodzimego Łańcuta. Fantazyjne kukiełki mające reprezentować nasze przedszkole wykonało dwóch przedszkolaków. Ostatnim, ale jakże ważnym ze względu na rangę ogólnopolską był konkurs zorganizowany przez firmę „Moje bambino”. Zgodnie z regulaminem nasza placówka zaprezentowała trzy prace. Każda z grup wykonała swoją wizję „Zwiastunów wiosny wokół nas”. Wielkim zaskoczeniem i ogromną radością było wyróżnienie dzieła starszaków z pośród kilkuset prac z całej Polski. Dzięki temu, nasza praca zakwalifikowała się do głosowania internetowego. To doświadczenie bardzo podbudowało dzieciaki i zmobilizowało do dalszego rozwoju artystycznego.

Kolorowy zawrót głowy zawitał w przedszkolu z okazji pierwszego, tak oczekiwanego dnia wiosny. Z tej okazji przedszkolaki wykonały wspólnie marzannę, a następnie wraz z barwnymi chorągiewkami ruszyły korowodem ulicami miasta. Nasz pochód spotkał się bardzo pozytywną reakcją ze strony mieszkańców miasta, którzy nie potrafili przejść obok nas bez uśmiechu na twarzy. Po powrocie do przedszkola dzieci zajęły się dekorowaniem sal wiosennymi akcentami oraz wspólnymi siłami stworzyły portret Pani Wiosny, który zawisnął w centralnym punkcie przedszkola.

W ostatnim tygodniu miesiąca odwiedził nas ponownie pan Krzysztof Pach, pasjonat przyrody z Krakowa. Tym razem nie przywiózł motyli, a egzotyczne płazy i gady. Dzieciaki były zachwycone i wręcz nie mogły się napatrzeć na kolorowe żabki, ropuchę czy salamandrę. Dzięki panu Krzysztofowi każdy przedszkolak miał okazję dotknąć, a nawet potrzymać egzotyczne stworzenia. Spotkanie z płazami i gadami było strzałem w dziesiątkę. Przedszkolaki do końca dnia wspominały to wydarzenie i wręcz nie mogły się doczekać by podzielić się swoimi wrażeniami z rodzicami. Ciekawe co przyniesie kwiecień-plecień!