Miesiąc lipiec minął w przedszkolu na wielu bardzo interesujących zajęciach. Najpierw odbył się tydzień poświęcony Wielkiej Brytanii, dzieci miały okazję poćwiczyć język angielski, nauczyć się nowych słówek i zwrotów. Przy okazji dowiedziały się wiele faktów oraz ciekawostek na temat królowej Elżbiety II i historii Anglii (legendy, symbole oraz charakterystyczne budowle). Dzieci wspólnie wykonały słynny czerwony piętrowy autobus i ozdobiły go swoimi portretami oraz wykonały flagi angielskie. Przedszkolaki świetnie bawiły się w różnorodne gry i zabawy integracyjne. W piątkowym mini kinie oglądali znaną angielską bajkę- Mis Paddington.
Kolejny tydzień poświęcony był zagadnieniom plastycznym. Dzieci zapoznały się z kolorami ciepłymi, zimnymi podstawowymi i pochodnymi, kreską, linią, colagem i autoportretem. Miały okazję poznać warsztat malarski oraz pojęcie- artysty renesansowego. Wykorzystując swoją wiedzę wykonały pracę malarską (obraz zbudowany z plamek barwnych) pt.”Statek na morzu”, ramkę na zdjęcie wakacyjne, chorągiewkę, rysunek ołówkiem pt.” Zebra”, colag pt.”Bukiet z łąki” oraz autoportret ołówkiem. Wiele radości i satysfakcji sprawiły im zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy integracyjne. Wykonane zostały zdjęcia dzieci, którzy pozowali jako Leonardo da Vinci. W piątkowym mini-kinie zapoznały się z klasyką braci Grimm- Królewną Śnieżką.
Ostatni tydzień lipca wybraliśmy się na wycieczkę nad morze i „zamknęliśmy je w butelkach”. Dzieci z pomocą pani wykonały butelki sensoryczne z kolorowym ryżem, muszelkami i kamyczkami oraz barwioną wodę z olejem roślinnym i z brokatem. Przedszkolaki miały wiele frajdy z ciekawych prac plastycznych, najbardziej podobało im się odbijanie stóp na „piasku”…, stworzyły wspólnie colag pt.”Plaża”, rybki na wędce, kolorowały rysunki związane z tematem wakacji. Podczas gier i zabaw ruchowych było mnóstwo śmiechu i radości. Każdy przedszkolak wykonał swoje zdjęcie portretowe jako ośmiorniczka. W piątkowym mini kinie odbył się seans: Gdzie jest Nemo?
W lipcu odbyło się wiele spacerów i wyjść na plac zabaw, ciekawych zajęć, gier i zabaw ruchowych.
To był bardzo twórczy i interesujący miesiąc.