Kwiecień w naszym przedszkolu upłynął bardzo kolorowo i radośnie, pomimo kapryśnej pogody za oknem.

Na początku miesiąca gościliśmy w naszych murach bardzo wyjątkowych gości. Mowa tu o dwóch uroczych psiakach wabiących się Jackie i Klucha, które z pomocą swoich właścicielek urządziły nam prawdziwe show. Dzieci oprócz poznania wielu umiejętności czworonogów dowiedziały się, w jaki sposób należy o nie dbać, a nawet jak prawidłowo zachować się w konfrontacji z obcym psem. Przedszkolaki świetnie bawiły również przy asystowaniu w przeróżnych sztuczkach. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.

Czując Święta Wielkanocne za pasem, całe przedszkole zaczęło się do nich solidnie przygotowywać. Zaowocowało to powstaniem wielu prac plastycznych. Wszystkie grupy wykonały wspólnie wielką, kolorową pisankę metodą kolażu, która stała się ozdobą naszego przedszkola. Ponadto, nie zabrakło także szukania ukrytych przez wielkanocnego zajączka jajek. Skrzętnie ukryte w przedszkolnym ogródku stały się celem poszukiwań wszystkich przedszkolaków. Śmiechu było co niemiara! Podczas oczekiwań do świąt wzięliśmy udział w konkursie wielkanocnym organizowanym przez Przedszkole „Niebieska Kraina” w Łańcucie. Wysiłek dzieci się opłacił i z tego tytułu dwóch naszych przedszkolaków uzyskało wyróżnienie.

Nasze bystre dzieciaki nie zapomniały również o jakże ważnym „Dniu Ziemi”. Wykonując kolorowe prace, poznały wiele ciekawostek związanych z naszą planetą i dbaniem o nią.

Koniec miesiąca zakończyliśmy z przytupem w rytmach afrykańskich bębnów. Nasz wyjątkowy gość zaskoczył nas swym zbiorem instrumentów, a także stworzył z naszych przedszkolaków istną orkiestrę. Każde dziecko, a nawet nauczycielki miały okazję zagrać na bębnach oraz posłuchać ciekawego koncertu autorstwa zaproszonego gościa. Ten dzień był bardzo udany i na pewno długo o nim nie zapomnimy. Przed nami maj, a z nim kolejne fantastyczne przygody!