Miesiąc październik rozpoczęliśmy od zabaw w parku w otoczeniu drzew,które są charakterystyczne dla jesiennej pory roku. Dzieci były zainteresowane zbieraniem kolorowych liści, kasztanów i żołędzi. Wszystkie jesienne skarby wykorzystaliśmy do kącika przyrody oraz do różnorodnych prac plastycznych.
Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był teatrzyk pod nazwą „Arka Noego”. Program artystyczny miał na celu zaangażować dzieci do wystąpienia w roli pomocników Noego. Widoczne było zaangażowanie i troska dzieci o los zwierząt.
Jesienią zachęcamy do obserwacji przyrody. Omawialiśmy z dziećmi rodzaje drzew i grzybów w lesie. Smacznym podsumowaniem tygodnia było wspólne zrobienie sałatki owocowej.
Kolejnym efektywnym sposobem spędzenia czasu w naszym przedszkolu są zajęcia z robotyki, gdzie dzieci mogły wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Różnorodność klocków LEGO umożliwia kształtowanie wyobraźni przestrzennej i rozwijanie zainteresowań technicznych. Pod okiem instruktora dzieci „ożywiają” swoje modele, podłączając je do komputera. Dzieci wychodzą z zajęć zadowolone z siebie, dodatkowo praca zespołowa tworzy miłą atmosferę w grupach.
Proponowane w październiku zabawy z chusta animacyjną dały uczestnikom zajęć dużo radości i jednocześnie pozwoliły utrwalić u najmłodszych wiedzę w zakresie kolorów.
Miłym akcentem na zakończenie października było zajęcie drugiego miejsca w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Kapelusz Pani Jesieni”. Laureatem konkursu został Jakub Cyran