Z majowych wydarzeń, każdemu przedszkolakowi coś innego zapadło w pamięć. Jednym z takich wydarzeń było: wyróżnienie pracy plastycznej Milenki oraz zajęcie drugiego miejsca przez Wiktorię K. Gratulacje dla laureatek konkursu „Wiosna oczami dziecka”! Dla trójki przedszkolaków Martynki, Kuby K. i Patryka ważnym doświadczeniem było zaprezentowanie naszego przedszkola w konkursie recytatorskim „O rodzinie”.

Wszystkich przedszkolaków ucieszył wyjazd do mini zoo, gdzie nie straszne im były zwierzęta takie jak: pyton, wąż boa, legwan, kajman z rodziny aligatorów. Miły dla oka kameleon, modliszka, żabka i cieszące się największym zainteresowaniem szynszyle, króliki o nazwie Baran i małpka Marmozeta. W dniu Muzeów byliśmy na wystawie w Miejskiej Bibliotece poświęconej braciom Cetnarskim, zasłużonym burmistrzom i budowniczym Miasta Łańcuta. Wspólnymi siłami wykonaliśmy makiety, złożone z trzech ważnych budynków umieszczonych w odpowiednich uliczkach miasta Łańcuta. Wszyscy mają pamiątkowe zdjęcie w wąsach, charakterystycznych dla obu Panów.

Dzieci równie miło wspominają dzień biżuterii, kiedy gościliśmy w Przedszkolu Panią Kasię Rzepkę, która pokazała jak powstają kolczyki, bransoletki i łańcuszki. Na zakończenie tych zajęć wszystkie grupy zrobiły z makaronu prezent dla swoich mam.
W podziękowaniu za pracę bibliotekarza, wykonaliśmy upominek w formie kwiatów dla Pań pracujących w Miejskiej Bibliotece.

W dniu strażaka przypomnieliśmy sobie ważne informacje, przekazane dzieciom przez zawodowych strażaków w sali edukacyjnej „Ognik”.
Ćwiczyliśmy z grupami jak reagować w sytuacjach zagrożenia i jak powiadomić służby ratownicze. Nie ominęło nas również przedstawienie w MDK dotyczące ekologii.