Początek listopada dał nam tak piękną słoneczną pogodę, że nie mogło zabraknąć codziennych spacerów na świeżym powietrzu. Frajdą była zabawa w liściach, w których dzieci niemalże nurkowały.
Podsumowaniem tygodnia poświęconemu zdrowiu było spotkanie z lekarzem, mamą naszego przedszkolaka Patryka. Dzieci miały okazje posłuchać bicia swojego serduszka przez słuchawki. Na pamiątkę, tych ciekawych zajęć, dostaliśmy prawdziwy stetoskop, zestaw nowych strzykawek oraz latarkę do obejrzenia gardła. Po wizycie zrobiliśmy dla dzieci gabinet lekarski, aby mogli rozwijać swoje zainteresowanie w dziedzinie medycyny.
Następnym etapem było wprowadzenie dzieci do „Krainy Bajek”, zaczęliśmy od teatrzyku kukiełkowego o chciwym „Królu Lulu”. Dzieci wzbogacone o nowe doświadczenia stworzyły swój teatrzyk. W ten sposób pozwoliliśmy dzieciom na rozwijanie własnej inwencji twórczej i pomysłowości. Dodatkowo odbył się konkurs pod tytułem „Kłopoty z Baśniami”, przedszkolaki pomogły bohaterom wrócić do właściwych bajek. Mistrzami w rozwiązywaniu zagadek zostali: czteroletni Maksiu i trzyletni Pawełek :).Listopadowy miesiąc zakończyliśmy zabawą Andrzejkową z wróżbami i laniem wosku. Nie było przedszkolaka, który nie chciałby poznać swojej przyszłości. Wśród dzieci znaleźli się przyszli podróżnicy, gwiazdorzy, biznesmeni, jak również tacy o dobrym i wrażliwym sercu. W ubiegłym miesiącu wykonaliśmy z pięciolatkami prace plastyczne na konkurs „Mały ekolog”.