Miesiąc kwiecień to czas, w którym postawiliśmy na rozwój kulinarny naszych dzieci.
Przedszkolaki zrobiły ciasto, a następnie cierpliwie czekały na swojego naleśnika, aby go posmarować powidłem i zjeść ze smakiem.
Miłą niespodzianką było powitać i obejrzeć aktorów z teatru z Wieliczki. Historia bohaterów z teatrzyku miała zachęcić dzieci do rozwijania swoich talentów oraz nauczyć najmłodszych, że w dorosłym życiu praca powinna być ważniejsza od zabawy.
Przedszkole odwiedzili również właściciele sklepu zoologicznego, którzy z myślą o naszych przedszkolakach przynieśli ze sobą zwierzątka. Każdy miał okazje widzieć z bliska żółwie, króliczka, świnkę morską i chomiki dżungarskie. Dowiedziały się więcej o pielęgnacji tych zwierzątek i co jest ich głównym przysmakiem. Za wizytę serdecznie dziękujemy Ani i Krzyśkowi:)
W dniu Ziemi rozmawialiśmy o ochronie przyrody. Wszyscy uczyli się segregować odpady, żeby móc je wykorzystać ponownie do naszych śmieciowych robotów. Strzałem w dziesiątkę był tydzień książki dla dzieci, codziennie czytaliśmy ulubioną literaturę przyniesioną z domu. A na koniec miesiąca jak co roku poszliśmy z wszystkimi przedszkolakami uczcić dzień flagi.