Miesiąc grudzień to czas, gdzie kultywowane są tradycje i zwyczaje rodzinne. W związku z tym omówiliśmy w grupach różne tradycje związane między innymi ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie pamiętając o naszych bliskich zrobiliśmy upominki w postaci ozdób choinkowych, kartki świąteczne i oczywiście nie zabrakło wspólnego ubierania przedszkolnej choinki. Dzieci poznały zwyczaj przekazywania życzeń i wiadomości za pomocą pocztówek i listów. Zerówka osobiście wysłała list do kolegi, z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
Od 7 grudnia zaczęła się nasza pierwsza przygoda ze św. Mikołajem. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury, gdzie miedzy innymi nasze przedszkole zostało zaproszone na spektakl o „Calineczce”. Na pamiątkę tego wspaniałego widowiska dzieci zrobiły sobie zdjęcie grupowe w towarzystwie aktorów i Mikołaja. W tym samym tygodniu wróciliśmy do MDK-u, aby pooglądać Baśń Muzyczną z kolejnymi niespodziankami. Cała widownia znalazła się „W tajemniczej Krainie Krasnali” i tu zadaniem dzieci było odczarować postacie bajkowe, zamienione przez złośliwego Trola. W naszym przedszkolu, również nie mogło zabraknąć oczekiwanego przez cały rok gościa. W radosny nastrój wprowadziły dzieci nie tylko prezenty od Świętego, ale również taniec do muzyki zagranej nam na żywo.
W tym miesiącu nasi podopieczni zostali nagrodzeni dyplomami za wykonanie prac plastycznych. Tytuł „Małego ekologa” dostał: Piotruś, Kuba C. i Kuba W., Milenka, Karolinka, Tosia i nasz najmłodszy pomocnik Oluś.
Razem z trzema grupami przygotowywaliśmy się na jasełka, na którego finał zapraszamy w Nowym Roku, oczywiście już w naszym nowym przedszkolu:-)
W ostatni dzień podzieliliśmy się z dziećmi opłatkiem i pozostało nam życzyć wszystkim rodzicom i opiekunom Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2016.