Czerwiec rozpoczęliśmy wesołymi zabawami z okazji Dnia Dziecka. Nasze przedszkolaki wzięły udział w zawodach sportowych. Główną atrakcją był dmuchany zamek, który dostarczył dzieciom mnóstwo świetnej zabawy. Dzięki kolorowym farbom do malowania twarzy, dzieci zamieniły się w swoje ulubione zwierzątko lub postać z bajki. Przedszkolaki malowały również kredą po chodniku.

W tym miesiącu odwiedziliśmy również Miejską Bibliotekę Publiczną. Pierwsze spotkanie zorganizowali gimnazjaliści, którzy czytali dzieciom wiersze J. Brzechwy. Za drugim razem dowiedzieliśmy się „Jak powstaje miód”.

Fantastycznym doświadczeniem dla dzieci był wyjazd do Centrum Turystyki i Rekreacji WSiZ w Kielnarowej, gdzie wzięliśmy udział w lekcji edukacyjnej o alpakach, zwiedziliśmy Mini Zoo i obejrzeliśmy prezentację o starodawnych maszynach rolniczych. Dzieci miały okazję pojeździć bryczką oraz na koniu. Wycieczkę zakończyły szaleństwa na placu zabaw oraz pyszny obiad.

Przeżywaliśmy również uroczyste zakończenie roku katechetycznego. Po krótkiej modlitwie w Kościele Farnym, dzieci podziękowały s. Albercie za wspólnie spędzony czas.

Wielką uroczystością było świętowanie Dnia Rodziny. Dzieci prezentowały wiersze i piosenki dla swoich rodziców, wykonały układ taneczny z pomponami oraz rozdały rodzicom prezenty. Całą imprezę zakończył słodki poczęstunek.